شنبه 27 مهر 1398

Shoplifters دزدان فروشگاه

  • 13 خرداد 1398
  • 15:21
  • سیناپس
  • مترجم : ميثا محمدی‌
  • 0 دیدگاه
  • 283 بازدید
  • Article Rating
Shoplifters  دزدان فروشگاه

فیلمنامه‌نویس و کارگردان: هیروکازو کوری- ایدا، تهیه‌کننده: ماتسوزاکی کائورو، تدوین: هیروکازو کوری- ایدا، مدیر فیلم‌برداری: کوندو ریتو، موسیقی:‌ هارومی هوسونو، بازیگران: لیلی فرانکی، ساکورا آندو، مایو ماتسوکا، میو ساساکی، ژانر: جنایی/ درام، محصول 2018 ژاپن، 121 دقیقه، درآمد فروش: 72.4 میلیون دلار، پخش از گاگا پیکچرز

خلاصه داستان: در توکیو یک گروه افراد فقیر دور هم زندگی می‌کنند؛ اوسامو، کارگر روزمزدی که به خاطر پیچ‌خوردگی پایش مجبور به ترک کار می‌شود، همسرش نوبایو که برای کارخانه خشک‌شویی کار می‌کند، آکی که در کلاب کار می‌کند و‌ هاتسو، خانمی ‌مسن که صاحب‌خانه است و با حقوق بازنشستگی شوهرش گذران زندگی می‌کند و شوتای یتیم که او را در یک اتومبیل پیدا کرده بودند.

اوسامو و شوتا همیشه از فروشگاه دزدی می‌کنند و بین خودشان زبان اشاره‌ای برای ارتباط دارند. قانون آن‌ها این است که کالاهایی را که فروش ندارند و در فروشگاه مانده‌اند، برمی‌دارند. در یک شب سرد آن‌ها با یوری روبه‌رو می‌شوند که همیشه او را در بالکن خانه‌اش دیده بودند. آن‌ها یوری را به خانه می‌برند تا بعد از شام او را به خانه‌اش برگرداند، اما متوجه می‌شوند دخترک مورد سوءاستفاده قرار گرفته است و از برگرداندن او به خانه منصرف می‌شوند.

یوری به خانواده جدیدش خو می‌گیرد و به فکر همراهی با اوسامو و شوتا در دزدی است. اوسامو از شوتا می‌خواهد او را به عنوان پدرش و یوری را به عنوان خواهرش ببیند، اما شوتا قبول نمی‌کند. خانواده از طریق تلویزیون متوجه می‌شوند پلیس در جست‌وجوی یوری است، درنتیجه موهای او را کوتاه می‌کنند و اسمش را لین می‌گذارند.

هاتسو به دیدن پسرش از ازدواج اولش می‌رود که مرتب از او پول دریافت می‌کند. پسر و همسرش والدین آکی هستند که فکر می‌کنند دخترشان در استرالیا زندگی می‌کند. خانواده به ساحل می‌روند و‌ هاتسو می‌گوید که او دوست ندارد در تنهایی بمیرد. مدتی بعد او تنها در خانه فوت می‌کند. اوسامو و نوبایو او را در زمین خانه دفن می‌کنند و بدون گزارش کردن مرگش هم‌چنان حقوق بازنشستگی او را دریافت می‌کنند.

اوسامو از اتومبیلی یک کیف پول می‌دزدد. شوتا از این موضوع راضی نیست و احساس می‌کند کد اخلاقی‌شان شکسته شده است. شوتا کم‌کم از این‌که به یوری دزدی یاد داده است، احساس ندامت می‌کند و درحالی‌که یوری در حال دزدیدن میوه است، مانعش می‌شود و کارکنان متوجه او می‌شوند. شوتا در حین فرار از روی پل می‌پرد و پایش می‌شکند.

شوتا بستری و دستگیر می‌شود. اوسامو و نوبایو توجه پلیس را جلب می‌کنند و بعد از تلاش برای فرار با یوری و آکی دستگیر می‌شوند. مقامات یوری را شناسایی و متوجه مرگ ‌هاتسو می‌شوند و به شوتا می‌گویند خانواده‌اش او را رها کرده‌اند. آن‌ها به آکی می‌گویند اوسامو و نوبایو، عاشق قبلی نوبایو را که او را آزار می‌داد، کشته‌اند و این‌که ‌هاتسو از والدین او پول می‌گرفته است.

نوبایو جرمش را گردن می‌گیرد و راهی زندان می‌شود. شوتا به یتیم‌خانه فرستاده می‌شود. اوسامو و شوتا به دیدن نوبایو در زندان می‌روند و او نیز جزئیات اتومبیلی را که شوتا را در آن پیدا کرده بودند، می‌دهد تا بتواند والدین اصلی‌اش را پیدا کند. شوتا علی‌رغم قوانین یتیم‌خانه شب را پیش اوسامو می‌ماند. صبح روز بعد شوتا اعتراف می‌کند که از قصد گیر پلیس افتاده است و اوسامو را برای اولین بار پدر صدا می‌زند. یوری نزد والدینش بازمی‌گردد و باز هم مورد بی‌توجهی آن‌ها قرار می‌گیرد. او در بالکن به منظره شهر نگاه می‌کند.

 

majid haghbin امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.