شنبه 27 مهر 1398

The Highwaymen راهزنان

  • 13 خرداد 1398
  • 15:24
  • سیناپس
  • مترجم : ميثا محمدی‌
  • 0 دیدگاه
  • 246 بازدید
  • Article Rating
The Highwaymen  راهزنان

فيلمنامه‌نويس: جان فوسکو، كارگردان: جان لی‌هانکوک، تهیه‌کننده: کیسی سیلور، تدوين: رابرت فرازن، مدیر فیلم‌برداری: جان شوارتزمن، موسیقی: توماس نیومن، بازیگران: کوین کاسنر، وودی ‌هارلسون، جان کارول لینچ، کیم دیکسون، ژانر: جنایی/ درام/ معمایی‌، محصول 2019 آمریکا، 132 دقیقه، درآمد فروش: 49 میلیون دلار، پخش از نتفلیکس‌

خلاصه داستان: 1934 دو سال بعد از فرار دو دزد و آدم‌کش، بانی و کلاید، آن‌ها به کارهای خلافشان در تگزاس ادامه می‌دهند‌. در مقابل دولت تگزاس فرانک ‌هامر، رنجر سابق، را استخدام می‌کند تا آن دو تبه‌کار را پیدا کند‌. ‌هامر نیز سراغ دستیار قدیمی‌اش بنجامین گالت می‌رود و با او همراه می‌شود‌.

اف‌بی‌آی مدتی است که تلفن‌های خانواده‌های قربانیان را شنود می‌کند‌. ‌هامر و گالت به تعدادی پرونده دست پیدا می‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که باند خلاف‌کار در دالاس هستند‌. آن‌ها بیرون از خانه مادر بانی هستند که می‌بینند بطری‌ای از داخل خانه به بیرون پرتاب می‌شود و پسرکی آن را برمی‌دارد‌. آن دو پسرک را دنبال می‌کنند، اما او فرار می‌کند‌. مأموران اف‌بی‌آی از راه می‌رسند و می‌گویند که مطمئن هستند کلاید در براونزیل است و بهتر است رنجرها پایشان را از این قضیه کنار بکشند‌. رنجرها ارزشی برای حرف‌های اف‌بی‌آی قائل نمی‌شوند و سراغ کلانتر اشمیت می‌روند و متوجه می‌شوند تد هینتون، معاون کلانتر، دوست بچگی بانی و کلاید بوده است و می‌تواند آن‌ها را شناسایی کند، اما ‌هامر و گالت از این می‌ترسند که در رویارویی با آن‌ها هینتون در شلیک کردن درنگ کند‌. روز بعد می‌شنوند که دو پلیس در نزدیکی گریپواین به دست بانی و کلاید کشته شده‌اند‌. در تحقیقات متوجه می‌شوند که بانی یک خرگوش سفید فرستاده است و هینتون می‌گوید که آن مثل یه هدیه برای خانواده بوده است‌. ‌هامر و گالت راهی اوکلاهما می‌شوند و در پمپ بنزین خبردار می‌شوند که باند خلاف‌کار راهی کمپ است‌. در آن‌جا از یک دختر محلی می‌فهمند که آن‌ها در آن‌جا بوده‌اند و بنابراین از خلاف‌کارهای کمپ تحقیق می‌کنند‌. آن‌ها از رادیو خبر قتل دو افسر پلیس دیگر را می‌شنوند‌. دو رنجر به محل قتل می‌روند، اما اف‌بی‌آی و پلیس به آن‌ها اجازه ورود نمی‌دهند‌. ‌هامر و گالت عصبانی محل را ترک می‌کنند و راهی کافی ویل کانزاس می‌شوند، چراکه مطمئن هستند باند خلاف‌کار‌ها برای خرید تجهیزات آن‌جا توقف خواهد کرد‌. آن‌ها به بانی و کلاید می‌رسند و آن‌ها را تعقیب می‌کنند، اما جمعیتی که خلاف‌کارها را تشویق می‌کنند، مانع آن‌ها می‌شوند‌. تبه‌کارها بیرون شهر گیر می‌افتند، اما بعد از چند تیراندازی فرار می‌کنند‌.

در ادامه تحقیقات به‌ هامر گفته می‌شود که کلاید در آماریلو صبحانه خورده است و به دالاس برمی‌گردد تا مطمئن شود خرگوش به دست خانواده بانی رسیده باشد‌. ‌هامر به دیدن هنری بارو، پدر کلاید می‌رود و او گریان از‌ هامر می‌خواهد به خاطر خانواده‌اش این جریان را تمام کند و خوب می‌داند که پسرش هرگز زنده به خانه برنخواهد گشت‌.‌هامر از مک‌ناب، زندانی‌ای که به مرخصی آمده، در یک کافه بازجویی می‌کند و در همین زمان گالت مورد حمله خلاف‌کارهایی قرار می‌گیرد که با بانی و کلاید همکاری دارند، اما گالت از پس آن‌ها برمی‌آید‌. آن‌ها خبردار می‌شوند که بانی قرار است به سلمانی برود و روز بعد رنجرها خانه بانی را زیر نظر می‌گیرند و دوباره مردی را می‌بینند که بطری را به بیرون پرتاب می‌کند و همان پسربچه بطری را برمی‌دارد، اما این‌بار آن‌ها بطری را به دست می‌آوردند و پیغامی در آن پیدا می‌کنند که نشان می‌دهد باند به جای دیگری می‌رود‌. در ملاقات از خانه مک‌نابی رنجرها با جسد او روبه‌رو می‌شوند که به شکل وحشیانه‌ای کشته شده است‌. با بررسی دوباره تمام اتفاق‌ها و سرنخ‌ها رنجرها پیش‌بینی می‌کنند که باند راهی لوییزیانا است و در خانه پدری هنری متوین، یکی از اعضای باند است‌. رنجرها به داخل خانه می‌روند و شواهدی پیدا می‌کنند که باند آن‌جا بوده‌اند‌. ‌هامر و گالت مجبور می‌شوند از کلانتر و معاونش کمک بگیرند و آیوی نیز قبول می‌کند در مقابل امنیت جان پسرش با آن‌ها همکاری کند و خبر می‌دهد که باند روز بعد به خانه او خواهند آمد‌. رنجرها و همراهانشان به کمین می‌نشینند و‌ هامر از آیوی می‌خواهد تظاهر به خراب شدن ماشینش کند تا باند را به محل کمین بکشاند‌. بانی و کلاید برای کمک به آیوی نزد او می‌روند و ‌هامر از کمین بیرون می‌آید و به آن‌ها دستور می‌دهد دست‌هایشان را بالا بگیرند، اما آن‌ها امتناع نمی‌کنند و قصد بیرون کشیدن اسلحه‌هایشان را دارند که دیگر افراد ‌هامر نیز با اسلحه بیرون می‌آیند و شلیک می‌کنند‌.


 

majid haghbin امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.